Bülten : Ekim 2018

Ekim ayı TOA GXT için hem sportif başarı açısından hem de sponsorluklar açısından başarılarla geçen bir aydı.

Türkiye’nin en güvenilir oyuncu marketi olan oyun içi para , skin ve bilgisayar oyunu denilince akla gelen ilk isim olan ByNoGame ile imzaladığımız  sponsorluk sözleşmesi sonrasında ByNo bey sponsorluğunda yaptığımız büyük çekiliş ile  CS:GO skin ve onlarca steam kodu dolu bir çekiliş aracılığıyla bu sponsorluk anlaşmasını siz değerli takipçilerimiz ile kutladık.

Geçen ay TOA GXT. ailesine katmış olduğumuz FİFA PS4 online takımımızdan sonra bu ay anlaşma sağladığımız 2 yeni takım ile birlikte Avrupa’da ki tüm kupaları almaya geliyoruz.

İlk olarak geçtiğimiz sezon Türkiye 1.’si olan Avrupa’da kupalarda rakiplere korku salan , build ve aim canavarları Fornite takımı ile anlaşmaya vararak TOA.GXT olarak Fornite arenasına giriş yapmış bulunmaktayız.

JOKERİSHERE , CYAN , CHARMYY , SKYLEN  dörtlüsü ile kurulan Fornite takımı Skylen’in yaptığı profesyonellik dışı haraketlerden dolayı takımdan süresiz uzaklaştırılması sebebi ile KABRE ile yoluna devam etme kararı aldı.

Aileye yeni katılan takımız hız kesmeden TOA GXT forması altında önce  Lunation Esports Pro Scrims DUO turnuvasında 1. lik alırken ardından Venom League DUO turnuvasında  da 1. lik alarak ülkemizi Avrupa’da başarılı bir şekilde temsil etti.  Tabi bizim canavarlar bununla durur mu durmaz !  Yasin “Cyan” Can  Abm Tournuments Solo turnuvasında 1. olurken aynı saatlerde Furkan “jishere” Bacak ile Atilla “Kabre” Çaklı İmpartials Criminal Cup Duo’da birinci olarak  Ekim ayını ”Fornite Avrupa Fatihi” olarak tamamladılar.

TOA GXT. Ailesinin yeni aslanları onlar tüm Avrupa’yı pençeleri ile korkutmuş gözü pek Rainbow Six Siege ekibi White Tigerz .

Almanya’yı dize getiren Türkler şimdi Avrupa şampiyonluğu için mücadele edecekler. Katıldıkları tüm turnuvalardan alnının akıyla çıkan Almanya’da ki turnuvalara ambargo koyan kaplanlar artık TOA GXT. forması altında tüm Avrupayı dize getirmeye hazırlanıyor.

Castle Siege – Open Qualifier #2 finalleri başaralı şekilde tamamlayan takım bir üst tura çıkmayı başardı.  İlerleyen günler web sitemiz üzerinden takım kadrosu ve gelecekte olan turnuvalar hakkında güncelleme yapılacaktır. Takipte kalın.

Tüm bunlar yaşanırken Counter Strike Global Offensive takımımızda da bir takım değişiklikler yaşandı.

Bursaspor Esports takımından Taha”Henry” Satır namı diğer ”Deagle God” için gelen transfer teklifi sonrası yapılan görüşmeler sonrası oyuncumuzun Bursaspor Esports takımına transferi gerçekleşmiştir. Kendisine yeni takımı ile başarılar diliyoruz.

Taha”Henry” Satır transferinden sonra ise yeni CS:GO kadromuz aşağıda ki gibidir.

Canku7 ve yT’nin katılımıyla kadromuz son halini almış bulunmaktadır. TOA.GXT olarak ilk Lan turnuvasına 2 Aralık 2018 tarihinde Gameekstra GamerArena’da katılacaktır. Ana sponsorumuz olan Trust Gaming’in düzenlediği turnuvaya direk davet ile katılan takımımız yeni kadrosu ve yeni sezon formaları ile ilk sınavına çıkacaktır.

Menajer Puanlamaları :

CS:GO : Yeni kurulan bir kadromuz var. Herşey biraz zamana bakıyor. Yakında sizlere #yokartiktoaneler dedirtecek maçlar çıkaracağımızdan emin olabilirsiniz.
PUBG : Kadromuz tamamen hazır durumda. Ana çalışmalarımızı tamamlamış, alternatif çalışmalara başlamış ve üstüne koyar durumdayız.
Fortnite : Profesyonellik dışı hareket sonucu oyuncu eksiği ile sezona start vermiş bulunmaktayız lakin gençlerimizin aldığı sonuçlar ortada çok yakında build ve team fight konusunda çok daha üst düzey bir seviyeye geleceğimize inanıyoruz.
FIFA : Oyunun 2019 serisine yeni geçiş yaptık. Bazı oyun içi problemler olsa da 2 sezondur beraber oynayan takımımız gerek deneyimi gerekse yapılan yeni transferlerin kadroya hızlıca dahil olması ile adaptasyon sürecini atlatmış bulunmaktayız. Yine şampiyonluğun en büyük adayı bizleriz.

Müge Sarper  :

Mental açıdan tüm takımlar yeterli, bazı takımlarımızda yaş sıkalası biraz düşük onların üstüne odaklanmayı düşünüyoruz. Fortnite takım oyuncusunun yaptığı davranış kesinlikle etik değildi. Yine de genç yaşların verdiği ani karar değişikliklerine verebiliriz. Oyunu engelleyecek düzeyde kalıtımsal hastalığı veya kötü alışkanlığı olan hiçbir oyuncumuz bulunmamakta bu da bizleri sevindiren bir diğer etmen.

Yönetim Notları :

Game Garage : Türk CS:GO oyuncuları için kaliteli oyun sunucuları hazırlamak üzerine başlatılan proje ” Game Garage ” tamamlanmak üzere. 10.11.2018 tarihinde faaliyete geçmesi beklenmektedir. Bu proje ile Türk CS:GO severler olabildiğince kaliteli alt yapıyla kurulmuş oyun sunucularında profesyonel espor oyuncuları ile birlikte çalışma ve deneyim edinme fırsatını yakalayacaklar. Gerek akademilerimize sonra ki süreçte de bu projenin tüm Türk Espor takımlarına başarılı oyuncular yetiştiren bir fabrika görevi göreceğini düşünüyoruz.

Sponsorluk : Sponsorluk almaz felsefemizi bir kenara bırakıp 2019 sezonu ile oyuncularımıza üst düzey tesisler sağlamak amacı ile sponsorluk görüşmelerine başlamış bulunmaktayız. İlk görüşmeler Trust Gaming firması ile yapılmış akabinde Türk devi olan Bynogame ile sözleşme imzalanmıştır. Yeni sezon itibari ile bir çok farklı firma ile de çalışmalarımız başlayacak ve sporcularımız adına daha iyi işler çıkaracağız.

TOA TV : Twitch ve Youtube temelli yayıncılardan oluşan gurubumuzda bir değişiklik bulunmamaktadır. Yeni sezon itibari ile işini en kaliteli şekilde yapan 2 yada 3 yayıncıya daha kadroya dahil etmeyi düşünüyoruz.

Mediamarkt GameZone : Etkinlik kesinlikle çok keyifliydi. Thetabeta Plays, Alp TV ile birlikte keyifli oyunlar oynadık ve bol bol hediyeler dağıttık. Organizasyon firmalar bazında da keyifli geçmiş olucak ki birkaç tane güzel sponsorluk görüşmesi talebi aldık.

Video Klip : Yılbaşında yayınlanmasını planladığımız klibin çekimleri için MOB Entertaiment ile ön görüşmeler tamamlandı. Klibin çekimlerini rap piyasasının tanındık simalarından Tepki’nin çekmesi bekleniyor. Klibin konsepti için mekan bakılmaya başlanmış durumda. Heyecan ile bekliyoruz.

Yeni Sezon Ürünleri :2019-2020 sezonları içerisinde kullanılacak ve satışa sunulacak tüm ürünler. Bynogame.com ve Hollyhood storelarında yerini alacaktır.

Ekim 2018 Bülteni
Bülten, Ekim Ayı içerisindeki önemli gelişmeleri içermektedir.
Mehmet Karakaya

Leave a Reply