e-SporTR Röportajı : CS:GO Oyuncuları

e-SporTR Özel : TOA E-Spor Röportajı Bölüm 2

TOA e-Spor takımının ESEA Main Ligine yükselmesinden sonra CS:GO oyuncularıyla yaptığımız röportaj ile sizleri başbaşa bırakıyoruz.

e-SporTR Özel : TOA E-Spor Röportajı Bölüm 2

İlk olarak Takım kaptanı olarak seninle başlayalım Gaja, CS:GO Türkiye’nin en deneyimli oyuncularından biri olarak, Taha ”Henry” Satır ve Ata ”Atabeast” Çoşkun gibi 2 tane genç ve yetenekli oyuncuyu yakın zamanda kadroya dahil ettiniz. Takımın hem deneyimli hem de genç yeteneklerden oluşmasının size avantajları ve dezavantajları neler ?

Ali Cihan “Gaja” Kestir CS:GO mental olarak sürekli gelişen ve değişen bir oyun. Bu oyunda herkes birbirinden bir şeyler öğrenebiliyor. Bu süreçte “yeni nesil” yeteneklere sahip olmak dinç, güncel ve sürekli gelişen bir kadro olarak kalmamızı sağlıyor. Sahip oldukları enerji bütün Line-Up‘ı etkiliyor ve kazanma azmini gözle görülür derecede arttırıyor. Genelde çoğu takımda deneyimli oyuncular, genç yeteneklere bir şeyler öğretme çabasını, “ezmek” davranışıyla karıştırıyorlar. Biz bunu hem deneyimli hem genç olarak birbirimize karşı ego yapmayarak, birbirimize bazen sert, bazen tatlı şekilde karşılıklı oyun stillerimize bir şeyler katıyoruz. Dezavantajını oyun içi olarak değilde, oyun dışı hayatlarımızda yaşıyoruz. Farklı derecede oyuna kıymet veriyoruz. Bu da practice düzenimizden, official düzenimize kadar azda olsa bazı olumsuz etkiler bırakabiliyor. Genel olarak birbirini bu şekliyle seven insanlarız. İyiki bu insanlar takım arkadaşım, iyiki TOA’yız. Teşekkürler.

Taha” Henry” Satır seni herkes yaptığın deagle oyunları ile tanıyor. Nereden geldi bu “Deagle Sevgisi” , insanların tamam artık bu adam Deagle Ustası dediği an hangisiydi ya da senin unutamadığın ? Ayrıca senin için envateri çok zengin satsa CS:GO’nun yarısını alır diyorlar sen ne diyorsun ?

Taha” Henry” Satır : CS oynamaya başladığımda 8-9 yaşlarındaydım. O zamanlar küçük olduğumdan içimde rekabet isteği yoktu. Bu nedenle “Fun Server” diye adlandırdığımız sunucularda oynuyordum. Bu sunucularda “Deagle VS” dediğimiz bire bir kapışmalar yaşanıyor. İlk olarak orada alıştım Deagle oynamaya. Hiçbir zaman oturup saatlerce Deagle antrenmanı yapmadım, nasıl çok iyi olduğumu ben de bilmiyorum aslına bakarsak.

Taha” Henry” Satır : İnsanların bi:haber olduğu çok fazla Deagle anım var fakat en bilindiğinden bahsetmek istiyorum. Intel ESL Türkiye Şampiyonası‘nın ilk turnuvasında şimdiki adı ile No Quarter Cartel adlı takıma karşı 4 tane Headshot attığım bir an vardı. Roundu kazanmamıza yetmemişti fakat insanların ve sunucuların hafızalarında kalacak derecede iyi vuruşlardı.

Envanterimin göz önünde olmasından dolayı rahatsızım açıkcası. Bu yüzden bu soruya verilecek bir cevabım yok malesef. Teşekkürler.

Oktay “Jabbawockeez” Yıldız nickini umarım doğru yazmışımdır.Seni karşı takımlara oynadığın Side oyunları ile tanıyoruz. Oynadığın maçlarda düşmana harita farketmeksizin herkese ”Bu Side geçilmez” dedirten bir yapın var.Bunun sırrı nedir ?

Oktay ”Jabbawockeez” Yıldız : Çok fazla takıntılı biriyim ve bir şey olana kadar sürekli nasıl olacağını araştırıyorum. Belirli bir oyun yapısı çizerek eksiklerimi düzeltiyorum. Tahmin edilmesi zor hareketler yaparak rakibimi şaşırtıyorum bence sırrı tam olarakta bu. Teşekkürler.

Ata ”Atabeast” Çoşkun  TOA ailesinin gözbebeği. Atabeast dedikçe kulaklarımda ” içimde ki TOA aşkı bambaşka seviyoruz gönülden bir başka” çınlıyor direk. CS:GO kariyerinin en başından beri TOA Esports ailesinden ayrılmadın. Bunu neye bağlıyorsun? Ayrıca kazandığınız başarılar var ki genç bir oyuncu olarak ilk takımında kazandığın bu başarılar biliyorsun ki her oyuncuya nasip olmuyor senin bu konu hakkında ki düşüncelerin neler ?

Ata ”Atabeast” Çoşkun : İlk defa bu platformu TOA ile tanıdım ve öğrenmeye çalıştım. Evet daha önce hiçbir takımda görev almadım sadece TOA bünyesinin altında bulundum. Arada ayrılıklar oldu ama en sonunda geri döndüm. Bana, ihtiyacımız var sana dediklerinde hemen koştum geldim açıkçası. Neden TOA derseniz bunu size açıklayamam çünkü anlayamazsınız yaşamanız lazım. Ben başarmak için çabalıyorum çok hevesliyim bu konuda her zaman kazanmaya oynuyorum. Rakip kim olursa olsun korkmam, elimden geleni yaparım. Daha önümde çok yol var, takıma yeni katıldım kendime güveniyorum ve takım arkadaşlarıma sonuna kadar güveniyorum. Başarılar elde ettiysem tek başıma etmedim, herkesin payı var burada. Daha yeni başladık daha çok başarılar elde edeceğiz bundan emin olabilirsiniz. Teşekkürler.

Alp Kaan “Barbarossa” Karlıdağ TOA takımına katıldığın andan itibaren oyun stilinde gözle görünen değişimler var. Bunlardan en göze çarpanı daha önceden oynadığın hızlı ve dikkatsiz oyunların yerini daha sakin ve zekice hareket ettiğin oyunlar aldı.Bir nevi olgunlaşmış bir oyun anlayışına sahip olmaya başladın. Bu nasıl oldu, ne değişti?

Alp Kaan ”Barbarossa” Karlıdağ : CS:GO’da sadece ESEA platformunda oynuyordum,Pug game olduğu için taktiksel şeylerde pek olmadığından maçı kazanmanız için ekstra performans göstermem gerekiyordu yani çıkıp her el 2-3 vurmak lazımdı. Bu da zor bir şey olduğu için sadece Aim çalışmaları yapıyordum ve oyun mentali,tarzına dair klasik şeylerden başka pek bir bilgim yoktu. Sonrasında her zaman ve herkesi vuramayacağımı anladığımda oyun stilimi değiştirip geliştirmem gerektiğini fark ettim.Ve takım maçlarında da yaşadığınız her saniyenin takımınıza faydası var bu da beni daha sakin ve dikkatli bir oyun oynamaya itti.Teşekkürler.

Röportaj için bütün TOA Oyuncularına ayrı ayrı teşekkür eder ESEA Main Ligi’nde başarılar dileriz.

Haberin Orjinal Kaynağı : https://e-sportr.com/e-sportr-ozel-toa-e-spor-roportaji-bolum-2/

Leave a Reply